-

کلکسیون

شخصی ملکه بریتانیا کلکسیونی از تصاویر اشیا اهدایی به ملکه بریتانیا را در این مطلب می‌توانید مشاهده نمائید .ملکه

بریتانیا


در تصاویر زیر اشیاء اهدایی به ملکه بریتانیا را مشاهده می فرمائید که در لندن به سناریو در آمده می‌باشد . صندلی اهدایی مردمان نیجریه در سال 1956، پیش دستی نقره ای، کشتی اهدایی مدیریت جمهوری چین، مجسمه جغد طلاکاری گردیده برخی از هدایایی می‌باشند که در 65 سال قبلی به ملکه الیزابت دوم داده گردیده است .


درشت

ترین الماس های صورتی جهان در حراجی هنگ کنگ الماس صورتی با تمام جلال و شکوهش یکی از گرانقیمتترین جواهرات دنیاست . الماس صورتی ده تا صد سکو از همتای سفید رنگ خویش گرانقیمت خیس میباشد و صرفا 3 درصد تولید بازار جهانی به این سنگ اختصاص یافته هست . الماسهای رنگی خواه زرد، آبی، نارنجی رنگ یا سبز کلیه از همتای سپید رنگ خویش گرانبهاتر هستنداما هنگامی که از الماس صورتی کلام میکنیم دایره مختص بودن کمی تنگتر میشود، چون این سنگ آنقدر نادر است که تمام الماسهای صورتی محصول یک سال در کف یک دست جای می‌گیرد .الماس

صورتی


یک عدد از درشت ترین الماس های صورتی جهان در حراجی ساتبیز هنگ کنگ به قیمت 71 میلیون و 200 هزار دلار به فروش رسید و رکورد جدیدی در بهای جواهرات از خود برجای گذاشت .

این الماس صورتی بیضی صورت که به "ستاره صورتی" مشهور می‌باشد 59 .6 قیراط وزن داراست و حراج آن با رقم نخستین 60 میلیون دلار مقدمه شد .


به گفته مسئولین حراجی ساتبیز، ستاره صورتی یک عدد از درشت ترین الماس های صورتی دنیا می‌باشد که تا به امروز بوسیله موسسه گوهرشناسی آمریکا تصویب گردیده می باشد .

این الماس صورتی سه سال پیش در حراجی ساتبیز ژنو به ارزش 83 میلیون دلار به فروش رسید اما ناتوانی خریدار در پرداخت بهای آن موجب لغو خرید این الماس شد .

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : سه شنبه 20 آذر 1397 | 3:18 | نویسنده : alizadeh |